Novomeščani, ki so večino tekme odigrali zgolj s šestimi igralci, so vodili večino srečanja, največ za deset ob koncu prvega polčasa. Gostitelji so odlično začeli drugi del in kmalu izničili prednost. Prvič na tekmi so povedli pri izidu 49:48.

Ob koncu tretje četrtine so bili znova v prednosti Dolenjci. Ko je Jan Špan (23 točk) zadel trojko za 74:67, je kazalo, da je srečanje odločeno, toda Helios se je v sami končnici približal zgolj na točko zaostanka.

Helios je imel zadnji napad za izenačenje ali zmago, a je Robert Jurković najprej blokiral polaganje Roka Nemanića, nato pa je Malcolm Bernard ob zaključnem pisku sirene zgrešil trojko.

Prvi strelec tekme je bil Jan Špan s 23 točkami (trojke 6:12) in osmimi podajami, a tudi prav toliko izgubljenimi žogami. 17 točk je dodal Robert Jurković (6 skokov), 17 skokov pa je zbral Miha Škedelj (8 točk).

Pri gostiteljih, ki so za tri točke metali komaj 13-odstotno (4:30), je imel Tibor Mirtič 19 točk in osem skokov, 16 točk in 13 skokov je vknjižil Žiga Daneu, 15 točk in osem ukradenih žog pa Nemanića.

Zmagovalec se bo v finalu na tri zmage pomeril z boljšim iz polfinalnega dvoboja Cedevita Olimpija – GGD Šenčur, po prvi tekmi so v prednosti Ljubljančani.

Krka z zmago v Domžalah izenačila na 1:1